Virüse Karşı Etkin Koruma Ayzer İlaçlama

Nisan 18, 2020 67 0 0

Virüse Karşı Etkin Koruma Ayzer İlaçlama

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsünden korunmanın en önemli yolu hijyendir. Temizliğe ve hijyene önem vermek, mikropların ve virüslerin barınması için ortam bırakmamak demektir. Temizliğin yetersiz kaldığı noktalarda ise gerekli ilaçlamanın yapılmasıdır.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, hastalıklara sebep olan gözle görülen ya da görülmeyen mikroorganizmaların tamamının ya da tamamına yakın kısmının temizlenmesi işlemine verilen isimdir. Korona virüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı, ülkemiz geneli toplu yaşam alanlarının ilaçlanması gerektiği kararına varmış ve uygulamaya koymuştur. Dezenfeksiyon için kullanılan ilaçların etkili olmasının yanında sağlık açısından zararsız ve maliyet olarak uygun olmalıdır.

Hangi Alanlar Dezenfekte Ediliyor?

Ayzer İlaçlama ile okul, otel, iş yerleri, ev gibi yerlerin dezenfeksiyonu yapılmaktadır. Ev dezenfeksiyonu, en önemli dezenfeksiyon alanıdır. Aile yaşam alanı olan, her yere temasın yapıldığı, özellikle banyo, tuvalet ve evin diğer bölümlerinin ilaçlanması sağlık açısından gereklidir.

Araç dezenfeksiyon konusunda ise ne kadar temizlik malzemesi kullanılsa da yeterli olmamaktadır. Kullanılan etkili kimyasallar bir yandan sağlığı tehdit ederken diğer yandan aracın rengine ve dokusuna zarar vermektedir. Sağlık açısından araç içinin de ilaçlanması gerekmektedir.

Categories: Haber
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164