Vefk Yapan Hocalar

Mart 12, 2020 182 0 0

Vefk Yapan Hocalar

Kelime anlamıyla ya da halk dilindeki anlamı ile anlatırsak dua yazıp muska halinde yapan kişilere vefk yapan hocalar denmektedir. Öyle ki bu olay aşırı boyutlara çıkmıştır. Büyü yaptırmak, büyü bozdurmak, kısmet açtırmak, bağlama gibi olaylar. Bizim sorunumuz kuranı anlamamak. Okuyoruz ama içini bilmiyoruz.

Büyü diye bir şey yok diyemeyiz, çünkü kuran büyünün olduğunu hatta Harut ve Marut isimli meleklerin bu ilmi öğrettiklerini bizlere bildiriyor. Çok eski çağlarda bu ilim için yetiştirilen kişiler kralların, firavunların yıldız fallarına ya da rüyalarına göre gelecekten haber vermişlerdir. Yine bu bilgiyi kurandan öğreniyoruz. Fakat ortalıkta ilmi olmadığı halde insanları dolandırıp, paralarını çalan o kadar sahtekar var ki, saymakla bitmiyor.

Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Geleceği ancak Allah bilir. Cin suresinde cinlerin geleceği bilmedikleri anlatılmaktadır. Bu sahtekarlar cinler aracılığı ile kişilerin geleceklerini söylediklerini iddia ediyorlar.

İnsanlar Neden Kanıyorlar Peki?

Nefsin hoşuna gidiyor işin kolayına kaçmak. Bunalımdan kurtulmak ya da kısa yoldan arzu ettiğine kavuşmak hırsı başlıca sebeplerdir. Vefk yorumları internet sayfalarında o kadar çok kandırılıp, parası alınan kişilerin yazılarıyla dolu. Site bu insanların yazdıklarını herkese duyurmaktadır.

Categories: Haber
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164