Türkiye’de Mutlaka Görmeniz Geren Tarihi Yerler

Mayıs 13, 2020 78 0 0

Türkiye’de Mutlaka Görmeniz Geren Tarihi Yerler

Ülkemiz coğrafi konumu itibari ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu açıdan gezilecek ve görülecek olan tarihi mekanlar oldukça fazladır. Oldukça dikkat çeken tarihi mekanlara ev sahipliği yapan ülkemiz içerisinde yer alan bu yapıları gezip görmeniz için en dikkat çekici tarihi yapılar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Tarihe ilgisi olan kişilerin oldukça ilgisini çekeceğini düşündüğümüz tarihi mekanları sizler ile paylaşacağız. Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken ve kendisine hayran bırakacak olan en güzel tarihi yapıları seyahat haberleri bölümünde sizler ile paylaşacağız. Peki, Türkiye’nin mutlaka görülmesi gereken tarihi bölgeleri nerelerdir? Hangi bölgelerde gezilecek tarihi mekanlar vardır? Anadolu’nun tarihi yapıları nelerdir? Tüm bu sorularınızın yanıtını bu haber yazımız içerisinde kolayca alabilirsiniz.

Gezilecek Tarihi Mekanlar

Tarihe alakası olan biriyseniz mutlaka Türkiye’nin tarihi mekanlarını gezmeniz gerekir. Türkiye’de gezilmesi gereken yüzlerce tarihi mekan ve müze vardır. Bu tarihi mekan ve müzeleri gezebilmek için öncelikle mekanlar hakkında araştırma yapmanız gerekir. Türkiye’nin tarihi güzellikleri arasında yer alan ve yer yıl binlerce ziyaretçi alan Sümela Manastırını ziyaret edebilirsiniz. Yine her yıl turist akımına uğrayan bir diğer yer ise Peri bacalarıdır. Doğal yollar ile oluşan peri bacaları dünyanın 7 harikası arasında kendisine yer bulmuştur. 12 bin yıllık tarihe sahip olan Hasankeyf’de gezip görmeniz tarihi mekanların arasında yer alır. Batman iline bağlı olan Hasankeyf 1981 yılında doğal koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Gaziantep ilinde yer alan Zeugma da gezip görmeniz gereken oldukça önemli tarihi bölgelerin başında gelir. Zeugma Nizip ilçesinde yer alır ve Roma döneminden kalma mozaikler bulunur. Son dakika seyahat haberleri hakkında bilgi alabilmek için haber yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Tarihi Bir Gezi İçin Mutlaka Görmeniz Gereken Yer: Sümela Manastırı

Trabzon ilinde yer alan Sümela manastırı Bizans döneminde inşa edilmiş olan bir yapıdır. Kutsal yazmalardan oluşan manastırda misafirhane, kilise ve kütüphane bulunur. Bu yapı son derece geniş ve sarp kayalıkların üzerine kurulmuştur. Son seyahat haberleri için https://www.haber365.com.tr/seyahat-haberleri linkine tıklamanız yeterlidir.

Categories: Haber
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164