Telefonu Suya Düşürürsek Ne Yapmalı

Nisan 20, 2019 441 1 0

Telefonu Suya Düşürürsek Ne Yapmalı, Bir çok telefon kullanıcısının korkulu rüyası olan bir konuya değinmek istiyorum. Eminim ki bir çok kişi telefonlarını suya düşürme durumuna maruz kalarak maddi kayıplar yaşadı. Bu konumuzda doğru bilinen yanlışları ve suya düşen telefona ne gibi müdahaleler uygularsak kurtarabiliriz onları anlatacağım.

İlk olarak suya maruz kalan telefonumuzun bataryası ve SIM kartını çıkartmakla işe başlamamız gerekiyor. Ardından kuru bir bez yardımı ile telefonu kurulayalım. Burada telefonun merkez noktalarına da suyun gittiğini düşünürsek yapılması gereken, elektrik süpürgesi ile havada ki ortamı telefon içine üflemek veya içerdeki nemi çekmek en doğru yöntemdir.

Bu noktada yapılan en büyük yanlış elektrik süpürgesi yerine kullanılan saç kurutma makinesidir. Nedeni ise soğuk durumda çalışmasi bile ortamdaki havadan daha ileri seviyede sıcaklığı telefon içine üfleyeceği için merkeze hasar verebilir.

Elektrik süpürgesi işleminden sonra telefon içinde halen nem kalacağını göz önünde bulundurursak, bir kavanozu pirinç taneleri ile dolduralım ve telefonu tam ortasına yerleştirelim. Yaklaşık telefon 24 saat kavanoz içinde kalması gerekiyor. (Burada amaç pirinç taneleri çok kuvvetli nem emme gücüne sahiptir.)
Bu 2 işlemi yaptıktan sonra genel olarak telefonumuzu %80 olasılıkla kurtarma şansına sahip oluyoruz.

Tags: suya düşen telefona ne yapılır, telefon, telefon suya düştü, telefonu suya düşürmek Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    telefonu prince yatırmak oldukça faydalı gerçektende

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164