Glukofen Zayıflatır mı?

Şubat 18, 2020 131 0 0

Glukofen Zayıflatır mı?

Diyebet hastalarına önerilen ve tedavi edici etkisi ile bilinen glukofen reçete ile satılması gereken bir ilaçtır.

Hekim Kontrolünde Verilmeli

Diyabet dışında kadın hastalıkları ve obezite gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılan glukofen zayıflatır mı sorusuna en iyi cevap bir hekime danışılması yönünde olacaktır.

Çünkü tedavi edici bütün ilaçların yan etkileri olmakta şifa yanında hasta edici özellikleri de bulunmaktadır. Bu ilacı zayıflamak amacı ile kullanmak isteyenlerin doktora başvurması ve doktorun belirleyeceği dozda kullanması gerekir.

Zayıflatma özelliğinin olup olmadığı henüz tam olarak kanıtlanmamış olan ilaç iştah kapatıcı özelliği ile bilinir.

İlacı kullanmadan önce prospektüsünde yazılan ilacı kullandığınız sürece alkol alınmaması gerektiği de ilacın doktor kontrolünde kullanılması gerektiğinin bir diğer yanıtı olmaktadır.

İnsilün direncini azaltmaya yönelik olan ilaç bilinçli kullanılmadığı takdirde mide bulantısı, öğürme atakları, ishal ve uyku gibi hayatın rutin akışını olumsuz etkilemektedir.

Glukofen ham maddesi metformin hidroklorür olup hastalıklarda önerilen doz günde 2 adet ile sınırlıdır. Çocuk ve ergenler için kullanılması sakıncalıdır.

Categories: Haber
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164