Doğru Sensör Adresi

Mayıs 13, 2020 193 0 0

Sensör kelimesi algılayıcı kelimesi ile eş anlamlıdır. Birbirinden farklı sensör türleri mevcuttur. Isı, nem, ışık, sarsıntı, basınç gibi etkenler bu sensör türlerine örnektir. Cihazlar hizmet ettikleri alana göre sensör bulunduruyor. Ex proof firması da ürünlerinde ısı ve nem sensörleri kullanıyorlar. Bu sensörler ısıya ve neme duyarlı olup değişimi algılayarak çalışıyorlar.

Malzeme Çeşidi

Sensör yapımında ve seçiminde malzeme tipi çok önemlidir. Ex-proof malzeme üreticisi bu ayrıntının farkında olarak ürünlerinin üretimini yapıyorlar. Ürünler defalarca testlerden geçtikten sonra üretim aşamasına geliyorlar. Bu yüzden firmalar ve müşteriler aldıkları ürünlerin kalitesinden ve performansından memnun kalıyorlar.

Diğer Sensör Çeşitleri

Sensör grupları birbirinden çok farklı çeşitte ve işlevde bulunuyor. Kullanılan yerin cinsine göre sensör belirleniyor. Isı amaçlı ise ısı sensörü, nem ölçme amaçlı ise nem sensörü, sarsıntı için sarsıntı sensörü kullanılıyor. Firma da ürün yelpazesi içerisinde çeşitli sensör grupları bulunduruyor.Exproof aydınlatma ürünlerinde de kalite standartlarına uygun sensörler kullanıyorlar. Bu sensörler sayesinde ortamın ışık miktarını otomatik olarak ayarlıyorlar. Kullanılan sensörler en ufak ışık değişimini algılayacak kalitede çalışıyorlar.

Categories: Haber, Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164