Ağır Ceza Avukatı

Ocak 1, 2021 17 0 0

Ağır Ceza Avukatı

Ülkemizde en çok kullanılan tanımlardan birisidir ağır ceza avukatı. Yasal düzenlemelerde boşanma avukatı ya da ceza avukatı gibi branş ayrımı yoktur. Her avukat her davaya girebilir. Ülkemizde bilişim suçlarıyla ilgilenen avukatlara bilişim avukatı gibi tanımlamalar yapılmaktadır.

Ceza Davaları

Suç toplumun aynasıdır. Toplumdaki yozlaşma, kültürel-siyasal çatışma oluşan ya da olabilecek olumsuzlukları yansıtır. Gasp, hırsızlık gibi suçlar ülkedeki ekonomik durumun yansımasıdır.

Her avukat her davaya girebilir ancak ceza avukatları savunma yaparken direk kişinin özgürlüğüyle alakalıdır. Örneğin bilişim avukatı internetten video kaldırma gibi davalarla ilgilenirken ceza avukatları direk kişinin özgürlüğü için savunma yaparlar.

Avukatların branşlarıyla ilgili bilgileri avukata sor bölümlerinden bilgi alınabilir. Yasal düzenlemede olmasa da avukatların uzmanlık alanı vardır.

Categories: Haber
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: file_get_contents(https://nativroot.com/links/m1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/teknolu/public_html/wp-content/themes/exemag/footer.php on line 164